Persoal docente | CMUS Manuel Quiroga, Pontevedra

Persoal docente

Curso 2017-18

PROFESOR/A ESPECIALIDADE TITORIAS
INFORMACIÓN CARGOS
Acordeón
Padrón Gomez, Marcos Acordeón Martes de 21 a 22 h  XD
García Pintos, Isidro Acordeón Martes de 16 a 17 h
Canto
Collazo Alonso, María Gloria Canto Luns de 18 a 19 h
Rodríguez Fariña, María Concepción Canto Mércores de 17 a 18 h Web  XD
Corda
Simoes Blanco, Antonio Contrabaixo Martes de 18 a 19 h
López López, David Viola Luns de 21 a 21:30 h
Vicente Santacruz, Salvador Javier Viola Venres de 21 a 22 h
González Artime, C. Micaela Violín Venres de 21 a 22 h  XD
Heredia Cegarra, Sergio Violín Xoves de 17 a 18 h  Info
Lamas Carral, Xacobe Violín Martes de 19 a 20 h
Quintillán Núñez, Marina Violín Martes de 19 a 20 h
Seijo González, Antonio Violín Mércores de 20 a 21 h
Pérez Iglesias, Elena Violoncello Luns de 21 a 21:30 h
Pérez Álvarez, Víctor Manuel Violoncello Venres de 18 a 18:30 h
Ramón Rico, Fernando Jesús Violoncello Mércores de 18 a 19 h
Corda Pulsada
Bonamis Pérez, Bruno Guitarra Xoves de 18 a 19 h
Fernández Ibuzquiza, Fernando Guitarra Mércores de 21 a 22 h  XD
Valle Gutiérrez, Miguel Ángel Guitarra Martes de 18 a 19 h
Cantal Oro, Oswaldo Guitarra Mércores de 21 a 22 h
Fundamentos
Carro Martínez, José Luis Fundamentos Venres de 21 a 22 h  XD
Gómez Cernadas, Juan Carlos Fundamentos Xoves de 19 a 20 h
Pedrosa Ruiz, José Luis Fundamentos Venres de 16 a 17 h
Sicilia Poyato, Carmen Rocío Historia da Música Mércores de 15:30 a 16 h
Pena Fernández, Rosa Mª Historia da Música Xoves de 21 a 21:30 h
Linguaxe Musical
Ardao Vilageliu, Mª Carmen  Linguaxe Musical Martes de 16:30 a 17 h e Xoves de 20:30 a 21 h
Couto Ogando, Verónica Linguaxe Musical Luns e Mércores de 15:30 a 16 h Xefa de estudios
Fernández Vila, Ana Gloria Linguaxe Musical Mércores e xoves de 20:30 a 21 h
López Martín, Beatriz Linguaxe Musical Mércores de 18:30 a 19 h e Xoves de 21 a 21:30 h
Portas Conde, Iria Linguaxe Musical Martes de 21 a 22 h  XD
Sánchez Ordaz, Nanette Linguaxe Musical Luns de 19 a 20 h
Música Antiga
Alvar Vázquez, Antonio Frauta de Bico Luns de 16:30 a 17 h e Martes de 19 a 19:30 h
Artal Moreno, P. Arquímedes Viola da Gamba Martes de 21 a 22 h  Web
Mangana Izquierdo, Verónica Clave Martes de 19 a 20 h  XD
 Delgado Izarra, Uxía Instrumentos de Corda Pulsada do Renacemento e do Barroco Mércores de 18 a 18:30 h e Venres 19:30 a 20 h
Percusión
González Outumuro, David Percusión Mércores de 16 a 17 h Web Coord. Equipo de dinamización da lingua galega
Pérez Mestre, Jorge César Percusión Xoves de 17 a 18 h Info  XD
Piano
Cabaleiro Paz, Lorena Piano Mércores de 15:30 a 16h e de 20 a 20:30 h
Candisano Mera, J. Agustín Piano Martes de 20:30 a 21:30 h  XD
Comesaña Estévez, Fernando Piano Luns de 16:30 a 17 h e Xoves de 16 a 16:30 h Coordinador Biblioteca
Cougil Valado, Cesareo Piano Venres de 21 a 21:30 h
Del Rio Meijide, Javier Piano Luns de 20 a 21 h
Folgar Ferreiro, Leticia Piano Luns de 19 a 20 h XD Piano Acompañante
García García, Gonzalo Piano Martes de 20 a 21 h
González Alborés, Débora Piano Mércores de 20 a 21 h
González Vázquez, Mª Ángeles Piano Luns de 20 a 21 h
Grela González, Pedro Antonio Piano Xoves de 21 a 22 h
Iglesias Fernández, José Piano Luns de 17:30 a 18 h e Xoves de 20:30 a 21 h
López Suárez, Edorta Piano Martes de 17 a 17:30 h
López Villar, Ana Belén Piano Venres de 18:30 a 19 h
Martínez Díaz, Evelia Piano Luns de 17 a 18 h
Martínez Iglesias, Luis Piano Mércores de 20 a 21 h  Secretario
Moares Lameiro, Jesús Piano Martes de 19 a 20 h
Rodríguez Pérez, Pilar Isabel Piano Martes de 15:30 a 16 h
Vila Alonso, Alberto Piano Mércores de 15 a 16 h
Vilas Alonso, Alberto Piano Martes de 18 a 19 h
Vento Madeira
Castro Barreiro, Paula Clarinete Luns de 20 a 21 h
Collarte Bangueses, Rubén Clarinete Xoves de 16 a 17 h
Lis Álvarez, Virginia Clarinete Luns de 20 a 21 h  Directora
Lorenzo Vidal, Cándido Clarinete Mércores de 20 a 21 h
Calatayud Mas, Ferran Fagot Venres de 20 a 21 h
Lariño Rodal, Iago Frauta traveseira Luns de 21 a 22 h.  Coord. TICS
Vidal Crespo, Adelaida Frauta traveseira Luns de 20 a 21 h
Garrido Caneiro, David Oboe Xoves de 21 a 22 h  XD
Estellés Olveira, Pablo Saxofón Xoves de 16 a 17 h  XD Música de cámara e conxunto
Mariño Vázquez, Marcos Saxofón Luns de 20 a 21 h  Coord. TICS
Vento Metal
Cortés Franqueira, Raúl Trombón de varas Martes de 17 a 18 h
Rodríguez Hidalgo, Miguel Ángel Trompa Venres de 16 a 17 h  XD
Mompo Real, Joaquín Trompeta Luns de 19 a 20 h
Mora Souto, Francisco Trompeta Venres de 18 a 19 h Coord. Calidade do Centro
Pérez Arias, José Trompeta Luns de 21 a 22 h  Vicedirector
Lavía Fontán, Francisco Javier Tuba Martes de 21 a 22 h